| ionutgg123 a întrebat:

Bună ziua, dețin o mașină în Germania și este foarte scumpa asigurarea și doresc sa o înscriu pe România, cum pot face asta? Prima data trebuie sa o radiez de aici?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, prima data trebuie s-o inmatriculezi in Romania si apoi s-o radiezi in Germania.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si unde vei folosii masina in Germania sau in Romania, crezi ca nemtii sunt prosti? Ei daca folosesti masina in Germania nu vor accepta sa o asiguri in Romania in caz de accident in Germania esti bun de plată ei nu iti vor da niciun euro deoarece asigurarile sunt in Romania si nici romînii nu iti vor da nimic deoarece accidentul l ai facut in Germania.

| ionutgg123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cat timp asigurarea este făcută pe toate Europa nu are nici o treaba ce ai spus, poți face accident și în Afganistan, asigurarea este obligata sa îți plătească, eu doar am întrebat cum fac sa o înscriu pe Romania dacă ea este înscrisă pe germnaia...