| xXAnnoyingOrangeXx a întrebat:

Bună ziua TPU, astăzi mi-a venit Permisul de conducere, pe mine mă cheamă Popii Ionuț Alexandru, dar pe permis în loc de Ionuț scrie Ionut.
Trebuie să ma duc să îmi schimb permisul?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe buletin cum scrie? Poti sa dai frumos un telefon sa intrebi. Sau intreaba un politist pe strada, trebuie' sa vezi unul.

| Werrich a răspuns:

Nu se folosesc sedile (virgulita de la s, t etc.)

| Digikey a răspuns:

Sistemul de tiparire al noilor permise are un numar limitat de caractere in conformitate cu ISO 10373, standard comunitar.
Stai linistit.

| JustDeedee a răspuns:

Datele din permis trebuie să corespundă cu datele din buletin din ce știu eu, dar totuși ai putea să suni și să întrebi ca să fii sigur sau chiar să te prezinți la locul respectiv!