| AlexAtom a întrebat:

exista posibilitatea unor activitati sau vanzari online fără SRL PFA sau alt tip de societate? Simplu pe persoana fizica si sa plătesc TVA la ANAF?
Am inteles ca exista un formular 70 care ar putea face asta, aveti idee?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate dar nu e Declarația 70.

| AlexAtom explică (pentru sadrian46):

Cum se poate mai exact?

| sadrian46 a răspuns (pentru AlexAtom):

Este o declarație pe proprie răspundere care se depune în luna ianuarie pentru anul precedent. Nu stiu exact acum ce număr are, ca să nu greșesc pentru tine. Îți spune orice contabilă. Apoi îți vine acasă de la ANAF ce impozit trebuie să depui pe anul viitor, pe care îl plătești până în luna mai inclusiv.

| Donsavas a răspuns:

Din punct de vedere legal, nu ai acest drept.