| cipri01 a întrebat:

Buna ziua in urma cu un an am facut o boacane si am fost urmarit timp de 6 luni penal am fost scos de sub urmarire penala si mi-a fost trimis acasa o comunicare in care scria amenda administrativa de 0. 00lei si cheltuieli de judecata in valoare de 50 lei am platito.As dori sa stiu daca am cazier adica daca este patat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai cazier. In cazierul judiciar sunt inregistrate doar pedepsele penale, respectiv cele cu inchisoare sau amenda penala date de instanta de judecata in urma unui proces penal. Ori tu nici macar n-ai fost judecat, fiind scos de sub urmarie penala.

| minrest a răspuns:

Nu ai cazier. In cazier sunt consemnate doar condamnarile penale.

| SkyPilot a răspuns:

NU ai cazier.