| BvS a întrebat:

Am participat la un furt complice am facut arest 24 de ore dosar penal, cazier si am primit amenda penala dupa cat timp pot face contopirea si reabilitarea la cazier? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru cei sanctionati cu amenda penala intervine reabilitarea de drept daca, in termen de 3 ani de la plata amenzii, nu au fost condamnati pentru o alta infractiune. Tot dupa acest termen de 3 ani se poate cere si reabilitarea judecatoreasca. Numai bine!

1 răspuns:
| Gogu06 a răspuns:

10ani