| Λndrei a întrebat:

Buna ziua!
La cate dosare penale ar putea o persoana sa ajunga in puscarie?
Exista un dosar pentru vatamare corporala 37 zile plus inca unul pentru amenintari.Pentru acuzatii grave la adresa cuiva prin mesaje se poate face?
Asadar, de cate este nevoie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza numarul de doasare, poti sa ai 100 sau 1, conteaza decizia unei instante

| doctorandus a răspuns:

Depinde de avocat, procuror, judecator, apel, casatie, etc.

| Prezidentul a răspuns:

De ce nu consulti un avocat sau un prieten in domeniu? happy

| catablondu a răspuns:

Buna, nu conteaza neaparat numarul de dosare penale pe numele unei persoane, ci faptele in urma carora se intocmesc aceste dosare. Da, si amenintarea prin mesaje se considera hartuire, deci se poate face o plangere la politie, in baza sms-urilor primite, daca acestea nu sunt sterse.