| Black_Vivi_1974 a întrebat:

Lucrez într-o firmă de pază, intre timp am cazierul pătat, pot să îmi desfacă contractul de muncă?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce infractiune ai fost condamnat, nu cred ca se desface contractul individual de munca pentru toate infractiunile din Codul penal sau alte legi penale, cu exceptia cazului ca in regulamentul firmei sau CIM se prevede aceasta, asa ca intereseaza-te la firma sau citeste CIM, ai si tu un exemplar.

| Black_Vivi_1974 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc

| anonim3248 a răspuns (pentru Black_Vivi_1974):

Normal ar trebui să fi dat afară dacă nu mai îndeplinești condițiile care sunt pentru atestat de pază.

| anonim3248 a răspuns (pentru Black_Vivi_1974):

Acum tu dacă spui la firmă că ai cazier, firma trebuie să aștepte să vadă dacă poliția îți anulează atestatul de pază.

| ReddY25 a răspuns:

Cam da

| DorinaK a răspuns:

Daca ai furat fii sigur ca zbori.