| dragos23071234 a întrebat:

Buna ziua, ma aflu intr-o dilema si nu stiu exact unde sa caut un raspuns la intrebarea mea. Vreau sa dau de cat a2 si B…ideea este ca locuiesc intr-un oras in care nu exista scoala pentru subcat a2 si sunt obligat sa fac categoria B la mine in oras. Intrebarea este daca pot face simultan (in acelasi timp) categoria B in orasul meu la o scoala de soferi de aici si subcategoria A2 in alt oras la alta scoala de soferi?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, nici o prevedere legala nu interzice sa faci scoala de conducere pentru 2 categorii simultan, doar examinarea (probele teoretica si practica) se sustine separat pentru fiecare categorie.

| dragos23071234 explică (pentru Ioandelasal):

Ideea era daca ma puteam inscrie la 2 scoli de soferi diferite, de categorii stiu ca le pot face pe ambele…intrebarea finala :ma pot inscrie la 2 scoli diferite de soferi simultan?
Multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru dragos23071234):

Si exact la asta ti-am raspuns, ca poti urma simultan 2 scoli de conducere pentru 2 categorii diferite.

| dragos23071234 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, va multumesc frumos!