| Lorella11 a întrebat:

Buna ziua, ma intereseaza un spatiu comercial si as dori sa aflu nr de telefon al propietarului, cum sa-l gasesc? Atat actualii chiriasi cat si asociatia de propietari nu doresc sa de-a informatii pentru a lua legatura cu propietarul.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca ai cum, daca acel spatiu comercial nu are un numar de telefon afisat si poate nici nu este scos la vanzare sau pus spre inchiriere, atunci este corect ca nu vi s-a dat nr. de telefon al proprietarului! De ce? numarul lui, personal, de telefon are caracter de data personala si este protejat de lege...

| Lorella11 explică (pentru Simpatic):

Buna ziua, deșii vechea companie s-a retras nu a fost pus public un anunț cu privire la închiriere. Mai ales acum când se află chiriași in acel spatiu. Eu doresc acel spatiu de multa și sunt dispusa sa negociez și chiar sa aștept. De aceea as dori sa port o discuție cu proprietarul acelui spatiu comercial și mă interesa dacă ar fi o metodă prin care sa pot lua legătura cu el. Mulțumesc pentru raspuns

| Simpatic a răspuns (pentru Lorella11):

Cu placere!
si spor in a da de capat acestei probleme!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acel spațiu îl numești comercial. Funcționează acolo un comerț? Dacă da, caută numele firmei. Așa vei da de proprietar.

| Lorella11 explică (pentru sadrian46):

Am încercat și varianta aceasta și nu doresc sa îmi de-a numele proprietarului.

| ioana748 a răspuns:

Puteti ruga administratorul sa i dea numărul dumneavoastră de telefon.

| Lorella11 explică (pentru ioana748):

Mulțumesc de răspuns, am incercat acest lucru și administratorul nu dorește să-l deranjeze