| RUXYruxandra0090 a întrebat:

Buna ziua. Ma puteti ajuta va rog cu un sfat? Un prieten a fost prins in Germania la furat in magazin, l-au prins, bineinteles l-au dus la sectia de politie, i-au facut poze, i-au luat amprentele, saliva si i-au dat drumul. Dupa 2 saptamani a parasit Germania, timp de 2 ani nu i-a venit nmic in tara si acum ar vrea sa mearga la munca in Germania. Exista riscul sa il aresteze? Daca primea amenda nu-i venea in tara?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se duce in gura lupului. Ai un prieten foarte „destept". Posibil ca la intrarea in Germania, sa i se puna la dispozitie un taxi gratuit. Cu gratii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu are interdictie poate merge dar daca i au dat 5 ani interdictie in Germania daca il prinde il baga in inchisoare si upă il expulzeaza in Romania si mai primeste 5 ani interdictie de a merge in Germania, ăla merge iar la furat ca asta stie sa facă ce sa munceasca hoțul, de ce nu a muncit cît a stat in Germania? A furat ca un bou, face ti tara asta de rahat cu scursurile care se duc acolo.Toti nenorocitii si derbedeii.

| Lukasssz a răspuns:

Sa gaseasca alta tara happy

| floriana08 a răspuns:

Buna! Am furat haine din Germania de vreo 500-600€. A venit poliția și mi au dat drumul acasă.Mi-au spus ca am sa primesc in posta hotărârea și un 1 nu mai am voie in magazinul respectiv.Nu mi-au făcut poze și nici amprente nu mi-au luat. Vreau sa știu ce a pățit prietenul tău și ce amenda a primit? Eu am sa plătesc amenda doar ca sunt ft speriata. Nu cred ca trebuie sa merg la pușcărie dacă am sa plătesc