| speciii000 a întrebat:

Sper sa ma ajute cineva cu un raspuns va rog mult. Am fost prins la furat împreună cu un prieten in Germania mentionez ca el avea hainele sustrase din magazin într-un ghiozdan eu personal nu aveam nimic asupra mea doar ghiozdanul cum am iesit de la munca si in el un clește (nu l-am luat la furat adica nu am avut o tentativă) ne-au prins si ne-au dus la poliție acolo ne-au luat amprentele si ne-au facut poze atâta tot. Acum intrebarea mea este. ce se întâmplă de acum incolo? Sper sa nu se ajunga la pușcăriesad Dau funda

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Furtul e o infractiune... se ajunge si la puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Germania nu e Romania. Nu scapa el nici in ro de un dosar penal, ca aici ii arde mai rau pe astia mici.

| Andreeush a răspuns:

Nu ți-au zis la poliție ce urmează?

| Florin9Florin9 a răspuns:

Poți doar să speri, nu prea ai ce explicații să dai. sad
Poate o să-ți fie învățătură de minte pe viitor big grin

| amandaflory a răspuns:

Cati ani ai? felicitari! acum o sa creada ca toti suntem la fel.

| speciii000 explică (pentru amandaflory):

Oricum românii sunt la fel peste tot, cu tine in fruntewinking 20 ani