| Mychy87 a întrebat:

Mama mea a avut un credit la BCR de nevoie personale in valoare de 70 de milioane lei ..de 1 an si jumatate nu a mai putut plati si asa a ajuns la o firma de recuperare care au venit acasa si au zis ca avem de dat 80 de milioane lei si ca deja se poate face executarea silita la apartament..mentionez ca nu a fost facut credit ipotecar atat ca in contract se specifica ca daca nu se platesc ratele se poate pune sechestru pe toate bunurile mobile si imobile!
Va rog sa ma ajutati sunt disperata nu stiu ce sa fac ce solutie sa gasim sau daca chiar se poate lua apartamentul pentru o suma asa de mica suntem de acord sa platim dar nu avem toti >bani! Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa se treaca, de la inceput, la executarea silita imobiliara (a apartamentului). Incercati sa faceti o tranzactie (intelegere) cu firma respectiva, sa platiti un avans si restul in rate.
De regula se incepe cu poprirea pe sume existente in banci, pe salariu, pe unele bunuri mobile si abia apoi pe imobil, mai ales ca nu este o suma prea mare. Numai bine!