| FuckOnCocaine a întrebat:

Mama mea este plecata in Italia si nu reuseste sa-mi trimita mai mult de 1000 de euro prin transfer bancar. Are cont in Romania si as dori sa stiu daca exista posibilitatea sa-mi faca procura de acolo pentru a avea acces la contul ei de aici. As mai dori sa stiu si ce proceduri trebuie facute. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, mama iti poate face o procura speciala, in care sa fie prevazut expres ca ai dreptul sa faci operatiuni de incasari si plati, inclusiv ridicarea de numerar, din contul ei in euro deschis la (banca si unitatea bancara, de ex. BCR, Sucursala Ploiesti). Procura se poate face la orice reprezentanta diplomatica a Romaniei din Italia, Ambasada ori Consulat.
Mai exista posibilitatea ca tu sa-ti faci un cont in euro la o banca si mama sa-ti trimita banii in acest cont al tau.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In afara de Western Union, mai exista si la Orange posibilitatea de a trimite /primi bani prin Money Gram - international! Poti intra pe orange.ro pentru detalii. Success!

| FuckOnCocaine explică:

Vreau doar sa stiu daca-mi poate face procura pentru a avea acces la contul ei din Romania, nu doresc sa imi trimita de acolo.

| Astaeparereamea a răspuns:

Domnul Ioandelasal mai trebuia sa adauge ca procura sa fie tradusa si in limba romana, mai frate-miu... s-au pus banatenii pe cheltuiala laughing ridici vreo casa pe langa Dunare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Se pare ca nu mi-ai citit atent raspunsul. Reprezentantele diplomatice ale Romaniei nu fac procuri in limba italiana ci in limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti minora, nu se poate!

Exista o limita prin western union de maxim 1000 de euro pe luna, insa poate sa-ti trimita prin CEC bank, dar numai pe numele unei persoane majora.

| FuckOnCocaine explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt minora, si ma intereseaza daca imi poate face procura, pentru ca nu imi poate trimite atat cat am nevoie! Si pot lua cu usurinta din cont

| anonim_4396 a răspuns (pentru FuckOnCocaine):

Daca nu esti minora, da poate, dar imputernicirea trebuie facuta la banca unde are contul.

| DascaluViorel a răspuns:

O suma mai amre de bani iti poate trimite prin western union sau moneygram, merge chiar si 5000 de euro.

| Armend_Prokshi_1991 a răspuns:

Da,se poate