| Sarbu123 a întrebat:

Buna ziua, mi-a lăsat o vecina cardul să îi scot banii, avea cam 100000, de lei scoteam cam 4000 pe luna și am mai luat și eu de țigări pe lângă! Pot sa pățesc ceva daca mă da in judecată?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti face plangere penala poti fi condamnat pentru furt si sa restitui suma furata, chiar cu dobanzi.

| Simpatic a răspuns:

Pai depinde cat de mut ai luat, daca ti-ai luat 1 pachet 2 de tigari in 1 luna de zile, nu te da nimeni in judecata, daca ti-ai luat 2 pachete pe zi atunci te poti astepta la o plangere.
Dar nu odata ce ti-a dat cardul nu stiu cum poate demonstra ceva, ca l-a dat cu bunavoie.
Pe de alta parte zici ca avea 100.000 de lei? esti sigur adica 1 miliard de lei vechi? sau ai vrut sa zici 10.000 de lei? In ambele cazuri eu nu as lasa unui strain atatia bani pe mana!