| pufulete2021 a întrebat:

Bună seara,am făcut o prostie acum o lună în urmă,am făcut un credit pe numele soțului direct pe cardul lui fără ca el sa stie și am transferat o suma cam mare la părinți, jumătate din bani părinții i-au trimis înapoi. El îmi zicea ca ma da în judecata și pe părinți îi bagă complici și ca-i bagă pe ei la pușcărie ca eu nu pățesc nimic. As vrea sa divorțez de el și să iau fata de lângă el, m-a lovit de 3 ori astăzi din cauza că am scos banii.

30 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cam greu sa va bage la puscarie, nu prea e infractiune sa "furi" de la sot (e ca si cum ai fura de la tine), iar sa primesti bani necuveniti de la fiica si sotul ei, nu prea suna a complicitate.

| Sophieka a răspuns (pentru regis):

Cum a putut scoate bani pe numele sotului fara prezenta, acordul si semnatura lui?

| pufulete2021 explică (pentru Sophieka):

Din aplicație cu semnătura electronica

| regis a răspuns (pentru Sophieka):

Cum a spus, pe cardul lui. Probabil din aplicatie, nu e o mare filosofie daca ii stii parola telefonului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai mai pus intrebarea sata si ti s-a raspuns. Vezi ca faci spam si nu-i bine. Ce vrei sa faci? Sa-ti dam noi banii? Nu stiai ca intr-o casatorie lucrurile se fac impreuna? Apoi mai vrei sa iei si fata ca sa o inveti prostii? Doamne fereste!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bravo desteaptă esti si tu, faci ceva fara sa anunti soțul si te mai miri ca te bate, o meriti

| Violleta2022 a răspuns:

Iar ai venit cu intrebarea asta?

Ti-am mai spus ca TU esti aceea care sigur intri la puscarie, ca tu ai furat, nu parintii tai?!

Un proces odata declansat se investigheaza si asa se ajunge la ala care a furat banii, deci nu ai cum sa scapi de dosar penal si puscarie.

Daca parintii tai vor ca tu sa nu faci puscarie, de ce nu dau banii furati de tine, inapoi?

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma ai tai parinti au restituit banii furat, la sotul tau?
Dupa cum vad tu nu te-ai limitat sa-i furi banii, ai mai facut si credit bancar pe numele sotului... deci frauda in toata regula.

Eu as divorta instantaneu de tine si ti-as lua copilasii, ca o asemenea mama nu are cum sa-si educe copii, odata ce este o hoarta notorie, care va ajunge oricum dupa gratii.

| Drimmero a răspuns:

Prostia se plateste, doar atat am de zis : D.

| dullcat a răspuns:

Divortul pare cel mai ok in acest scenariu, amandoi v-ati pierdut increderea si respectul reciproc prin ce ati facut.

| Hammurabi a răspuns:

Fiind soț și soție, el nu te poate da în judecată pentru banii de pe un card al lui la care tot el ți-a spus pinul (ăsta fiind consimțământul să-l folosești).
Nu are cum să fie considerat furt.
Iar pe părinții tăi nu are cum să-i dea în judecată dacă tu le-ai dat banii. Ei n-au făcut nici o infracțiune.
Alte motive care le-ar putea folosi, habar n-am.
Dar ăstea nu stau în picioare.
Pe de altă parte, ce-ai făcut tu, meriți să-ți dea papucii. laughing

| sofisis a răspuns:

Legal nu are ce sa iti faca dar moral...wow. Cum sa faci asa ceva?

| VoidEternal a răspuns:

Păcat de copilul ăla care nu are nicio vina că are asemenea părinții. Voi va meritați soarta și unul pe altul, dar copilul ăla nu a făcut nimic sa merite așa părinți.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu ești cu nimic diferită der el. Vă meritați soarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc ok ce ai făcut, dar pentru mizeriile astea există legi și o să plătesți destul, nu are dreptul să dea în tine. Ce dumnezeu e în capul tău? Abuz de încredere, furt, îți mai bagi și părinții în belele pentru tăinuire. Pentru ce ai creat haosul ăsta?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Comportamentul lui a spus totul, pleacă cât mai repede din relația aia toxica, împreună desigur cu fata ta.
Cam cu capul din moment ce i ai înapoiat banii, e de ala obsedat de bani și vai ce mare smker al p**** este el.
Totuși partea buna, ți ai dat seama de adevărată față, totuși de ce i ai permis sa te bata de 3 ori?
După prima palma, plecam cu tot cu copil.
Sau nu știa că și violenta domestica se pedepsește prin lege?
La ce sistem de politie avem, mai ușor cu aerele de mafiot pe burta goala, ca și tu poți să dai la judecata dovada ca " da domnule, am făcut aceasta fapta, dar I am dat banii inapoi".

| depression17 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Efectiv tipa e o hoata, da exemplu negativ copiilor ei si tot ii iei apararea? Ce ciudate sunteti voi femeile

| oSalamadra a răspuns (pentru depression17):

Si daca e hoata are dreptul sa o bata? Tot un animal e
Probabil deja erw toxic daca s-a ajuns sa faca chestii pe la spate
Cred ca e aceeasi tipa care zicea ca o jigneste si vrea sa divorteze si el nu vrea

| depression17 a răspuns (pentru oSalamadra):

Pai daca ei s-au casatorit fara a se cunoaste intai, logic ca se ajunge la asa ceva, si inca mai sunt oameni religiosi care sunt de parere ca un cuplu trebuie sa se casatoreasca cat mai rapid, cum naiba sa cunosti o persoana in doar cateva luni?

| oSalamadra a răspuns (pentru depression17):

De unde stii ca nu se cunosteau?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru depression17):

Nu am spus : " bravo, felicitari", ok, trebuia sa discute despre asta cu soțul ei( din moment ce nu a avut curajul sa ii spună, îți dai seama ce tip de comunicare exista acolo).
Și o reacție atât de anormala din partea lui, ca se poate vorbi nu doar prin folosirea violentei, deștepților. ( de asta și copilul care rămâne cu traume și da, are cu siguranță ce sa îl învețe, cu totii gresim, contează sa ne asumam și ce facem pe viitor, ca nu se termina lumea acolo.
Și tipa i-a dat banii înapoi, nu i-a luat și gata, s-a dus în Mall și a luat nu știu ce, și a ajutat părinții.
Da, bravo ca suntem tot noi ciudate, dacă era situația inversa, nu cred ca ea i ar fi dat cu ceva în cap lui( cred ca am evoluat și noi puțin, el ce exemplu da la copil? Ca e ok sa dai în cine apuci?

| 199onur7 a răspuns:

Este un mare gunoi daca pentru niște bani a dat in tine este o zdreanță mare de tot esti nevasta lui soția lui mama copiluli vostru nu ai facut o crimă si nici ceva rău sunt niște bani care erau buni pentru voi atâta da sea dea in tine pentru niste bani dăl in morți lui lasă-l cu bani lui cu tot dacă el pentru niște bani pișamaș pe ei de bani da in tine pai ăla este in stare de orice iați fata lasă-l sa rămâne cu bani lui bolnavul dracu cum dracu frate sa dea in tine pentru niște bani? Cum? Ma si in primul rând chiar de ai facut fără știrea lui ce are ma? Ce are? Sunt bani pentru voi cu v-ar deranja asta? Mai va loați si voi ce va trebuie una alta înțelegi? Ce dracu sa dea in tine pentru niște bani dao dracu de treabă iați fata lasă-l dal dracu cu bani lui cu tot ala nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat.

| pufulete2021 explică (pentru 199onur7):

As pleca și azi dar mi-e frica de el ca părinți mai au jumătate din banii sai dee ca doar un sfert i-a dat, ca dacă plec mi-e frica sa nu-mi facă plângere la politie pentru banii care i-am scos

| 199onur7 a răspuns:

Mai întâi de toate sunteți o familie ești soția lui nevasta lui mama copilul vostru cum dracu sa ridice mână la tine ăsta este prost? Nebun? Hadicapat? Dal ma dracu cu bani lui cu tot iați fata si pleca urgent de acolo ăla este in stare de orice bolnavul ăla. Aveți niște bani in plus pentru voi mai ieșiți cu fata mai loați ceva mai una alta ști ce zic? Da nu frate sa dea in tine nu accepta nicidoată sa manânci bătaie de la nimeni pentru niște bani nu sunteți la MMA sau la box nu da in dușmani lui da in soția lui in nevasta lui in familia lui ăla nu este um bărbat Adevărat ăla daca pentru niște bani azi te bate mâine poate face mult mai rau de atâta iați fata urgent și fugi de acolo.

| pufulete2021 explică:

El zicea ca a depus luna trecuta plângere la politie dar nu m-a chemat nimeni la politie zicea ca plângerea și-o retrage după ce vede toți banii în cont, i-a dat jumate din bani și continua cu rata în fiecare luna, el nu vrea ratele el zicea ca toți grămadă și duminica cea trecut m-a lovit și nu-i prima oara