| manumic2 a întrebat:

Buna ziua. O intrebare am. Pentru pensionare pe caz de boala trebuie sa ai 180 zile de concediu medical NEINTRERUPT sau poti alterna cu concediul de odihna? Eu mai am cateva zile de odihna si l-as lua de sarbatori apoi sa merg cu medical 20zile pana la sfarsit. Se poate oare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Minim 180 de zile concediu de boala continui, FARA concediu de odihna!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In caz de pensionare (inclusiv de boala) si/sau lichidare, angajatorul trebuie sa-ti plateasca zilele aferente concediului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.