Întrebare recomandată | butterflyeff3ct a întrebat:

Pentru un concediu in Antalya imi trebuie viza cumva? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de viza pe pasaport, o primesti la intrarea in Turcia.
Detalii vezi aici:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3753

2 răspunsuri:
| popa07ady a răspuns:

Nu

| Ewald a răspuns:

Draga butterflyeff3ct,nu ai nevoie de nicio viza pentru a calatori in Antalya si in nicio alta zona a Turciei indiferent cum te deplasezi acolo.
Singurul act de identitate necesar pentru a calatori in Turcia este pasaportul si nicidecum viza.
Sistemul de intrare pe baza de vize este implementat in tari precum Statele Unite ale Americii, Canada sau Australia.