| ViviC a întrebat:

Buna ziua! Stie cineva cat dureaza pana se elibereaza un titlu de proprietate? Am un teren al bunicului meu care a decedat, dar inainte depusese actele la primarie pentru eliberarea titlului de proprietate deoarece nu avea asa ceva. Am intrebat peste tot si nimeni nu m-a lamurit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copii bunicului trebuie sa demareze actiunea de succesiune si tot ei au dreptul sa mearga la Primarie si sa ceara actul de propietate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E clar daca el a decedat dureaza, nu se grabesc cei de la primarie sa i ti dea titlul, proprietarul a decedat deci ani de zile va dura.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Cei de la primărie ar fi trebuit să te lămurească. Cel puțin să îți zică orientativ cat ar putea dura.
Cred ca termenul acesta numai de ei depinde. Insista la primărie. Succes!