| Deliadorut a întrebat:

Buna ziua, știe cineva dacă se poate plăti cu cecuri de Spania in Franța? Mulțumesc

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cecuri? Cred ca nu se mai folosesc de mult in comertul din UE. Cel putin nu de catre consumatori.

Checks are so 2003.

| Drake21 a răspuns (pentru doctorandus):

Sunt exceptii e Fanta asta Franta, in Romania nu se folosesc desigur + România, restantă la PNRR și cu bani blocați ce sa m ai

| Deliadorut explică (pentru doctorandus):

Știu, dar aici unde merg îmi trebuie neaparat cecuri, le este frica ca fac spălare de banii? Eu oricum cred ca e mai safe cu banii așa pot duce 10 cecuri dar sa n-am niciun ban in cont. Dar, asta i Franța. Aici sunt la baza cecurile. Încă…….

| Drake21 a răspuns:

Vrei sa inebuneasca francezii, sa te plimbi cu trenul acolo este un lux, biletul Paris-marseille 300 e laughing fi atent astia spaniolii vroiau un tren barcelona-Paris biletul 15 e rolling on the floor rolling on the floor

| Deliadorut explică (pentru Drake21):

Nu înțeleg. Eu întreb pentru altceva

| Drake21 a răspuns (pentru Deliadorut):

Amandoua tari folosesc euro ce e asa greu de inteles

| Drake21 a răspuns (pentru Deliadorut):

Deci poti plati

| Drake21 a răspuns (pentru Deliadorut):

Pana si bulgarii trec la euro, dar m ai avem o Sansa cu Mircea Geoana Presedinte rolling on the floor