| mariaeu1224 a întrebat:

Sunt casatorita de 10 ani si de la castorie stam cu socrii mei. In urma unor neintelegeri, asi dori sa imi schimb domicilul, sotul meu penduleaza intre a ramane cu parintii lui si a veni cu mine. Cum m-as putea muta de acasa fara a fi acuzata de parasire de domiciliu in cazul in care ar interveni un divort? Va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Discuta serios cu sotul tau si mutati-va impreuna, altfel nu se poate. Daca te vei muta singura ar putea constitui un motiv de divort. Esti singura care poate lua o decizie corecta, tu cunosti situatia exacta.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai intentat divorţul, poţi să te muţi fără probleme, dacă nu, stai cu soţul, că părăsind domiciliu ai de pierdut.

| supermamici a răspuns:

Buna Maria,
Problema se pune altfel: de ce sotul tau penduleaza intre a ramane cu parintii si a veni cu tine? Aici este problema, si nu faptul ca vrei o viata normala ca intr-o familie normala.

| ToffyNR1 a răspuns:

Dai un ultimatum! Spune-i sa aleaga intre tine si parintii lui! Daca nu vrea cu tine intenteaza divort, fara sa parasesti domiciliul.Si iti zic eu ca daca ii dai un ultimatum o sa se gandeasca mai bine! Succes!