| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Sunt in concediu de risc maternal de 3 zile. In urmatoarea saptamna punctul de lucru unde sunt angajata se va inchide. Se va deschide un alt punct de lucru pe acelasi spatiu, urmand sa preia bunurile si angajatii. Anul trecut am fost in aceeasi situatie, au trecut angajatii pe societatea la care sunt angajata acum. Contractele incetate anul trecut s-au facut cu cerere de lichidare la zi (cu data de 15 sept.) si s-a facut un nou contract cu data de 16 sept.
Eu fiind acum in concediu de risc pot sa fiu trecuta pe firma care urmeaza sa se deschida? Fiind in concediu stiu ca am contractul suspendat si nu se poate face nicio modificare. Eu as vrea sa fiu preluata cu toti angajatii.
Multumesc frumos!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci o cerere in acest sens la firma care preia angajatii.