| Corinutsaa a întrebat:

TPU help.
mama mea este in insarcinata in 20 de saptamani, a fost angajata in anul 2010 6 luni, prin care firma i`a inchis contractul si a reluat angajarea la alta firma incepand cu data de 15 decembrie 2010 i s-a inchis contractul si a reluat angajarea pe 14 ianuarie 2011 la alta firma pentru a beneficia de concediul maternal!
Va rog imi dati si mie un raspuns daca ii dauneaza ca sa reangajat in termen de o luna de zile la o alta firma.
o alta intrebare : daca poate intra in concediul cu risc maternal si ce beneficii are?
Multumesc frumos. dau funditawinking mersi frumos

Răspuns Câştigător
| toteu_1854 a răspuns:

Stimate anonim nu se refera ca depune efort se refera daca ii afecteaza pe plan profesional.

nu are ce sa ii afecteze decat daca a trecut mai mult de 1 luna de zile de la data intreruperi si pana la data reinceperi activitatii, si nu conteaza ca sa reangajat la o alta firmawinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...nu dauneaza faptul ca s. a angajat...decat in cazut in care depune efort happy poate intra in concediu dar nu stiu ce beneficii are.relax happy

| Corinutsaa explică:

Mulumesc dar te poti interesaa de beneficisad
te rog