| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, sunt în divort cu soțul meu, reclamanta sunt eu menționez ca am făcut totul prin tribunal deoarece el este închis.Mi-a zis ieri judecătorul ca nu e de competenta teritoriala pe Arad etc asta după ce am primit și de la Suceava tot același răspuns. El a fost închis la Arad când am bagat eu dosarul dar între timp l-au mutat la Baia Mare. Judecătorul m-a întrebat unde e mai bine sa ne judecam și eu i-am zis domnule dacă tot am venit la Arad haideți sa facem aici ca vreau sa termin o data, el mi-a zis ok vei primi acasa sentinta. Am cautat pe internet cu numărul dosarului dar nu-l găsesc niciunde. Dacă ma poate ajuta un avocat sau cineva cu un sfat și cu numărul dosarului as fi recunoscătoare. 8513/314/2020

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai verifici inca odata numarul dosarului. Dosarul a fost deschis la Judecatoria Suceava, daca ne orientam dupa indicativ - 314 - dar nici acolo nu se gaseste in evidenta de pe portelul instantei. nu l-am gasit nici la Arad, nici la Baia Mare. Dosarul trebuie cautat la judecatorie, nu l-a tribunal, deoarece a fost deschis la o judecatorie, iar divorturile - la fond - sunt de competenta judecatoriei.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la Judecatoria Arad.

| darrio2007 a răspuns:

Http://portal.just.ro/SitePages/dosare.aspx
Intra aici si introdu numarul dosarului.

| doctorandus a răspuns:

Pe portal.just.ro nu apare.

| Roxette909 a răspuns (pentru doctorandus):

Cam pe nicăieri nu apare și nu înțeleg de ce.

| mi25 a răspuns:

Apropos! L-am cautat si la Tribunalele Suceava, Arad si Baia Mare.
Numaul dosarului ar trebui sa apara peste tot: unde a fost deschis, unde a fost mutat.
Ca sa-l gasesti cauta-l dupa numele tau sau al sotului.