| AncaAlinaPopa1234 a întrebat:

Sunt la postliceala de zi. În 2017-2018 am terminat anul 1. În 2018-2019 anul 2, am mers primul semestru, dar în al doilea semestru nu am mai putut merge.
În 2019-2020 am reluat anul 2 terminându-l, iar în prezent, 2020'2021 sunt in anul 3. Pot beneficia de indemnizație de creștere a copilului?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei putea de beneficia de indemnizatie pentru cresterea copilului, perioadele de studii se iau in considerare la fel ca perioadele in care ai fi lucrat.

| AncaAlinaPopa1234 explică (pentru Ioandelasal):

Ce model de adeverința trebuie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AncaAlinaPopa1234):

Soliciti adeverinta de la scoala ca urmezi studii si perioadele acestora, secretariatul stie cum s-o redacteze.