| Iulian667 a întrebat:

Buna ziua! Sunt programat la traseu pentru permis cu instructorul care am făcut școala. Întrebarea mea este următoare ma pot prezenta la examen cu alt instructor de la alta școala? Pot pierde programare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce sa nu mergi la examinarea cu acesta? Instructorul nu are dreptul sa intervina pe timpul probei, este doar un martor. Si este mai convenabil sa mergi cu masina pe care ai facut orele de conducere, o cunosti cat de cat.
Pe de alta parte legislatia rutiera nu contine nici o interdictie privind schimbarea instructorului si masinii la examinare, pe examinator nu-l intereseaza o asemenea schimbare, asa ca nu pierzi programarea.