| Kogaion a întrebat:

sunt student si am nevoie de o trimitere de la medicul de familie, inainte eram asigurat de tatal meu, dar el de 2 luni nu mai lucreaza. Mai pot beneficia de trimitere gratuita? Din cate am inteles, trebuie sa ma duc la casa de asigurari sau ceva de genul, stie cineva mai multe detalii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la secretariatul facultatii, spui ca ai nevoie de o adeverinta pentru casa de asigurari, duci adeverinta la casa de asigurari, completezi o foaie acolo si din momentul acela esti asigurat si poti merge la mediul de familie.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Poti merge la medicul tau de familie si asa sau il poti contacta sa vezi daca mai e valabilă adeverința/asigurarea.