| CreamBeige a întrebat:

Ma voi casatori in curand cu un cetatean canadian. Imi poate spune cineva cum pot pleca impreuna cu el in Canada, dupa cat timp, ce acte imi trebuie, in principiu ce proceduri trebuie urmate si daca e vreo sansa sa mi se refuze dreptul de a pleca in Canada dupa casatorie? Nu am mai avut nici un fel de viza pentru canada pana acum. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vei afla totul, pas cu pas, daca intrii pe site-ul http://www.canadainternational.gc.ca/romania-roumanie/ --- alege engleza sau franceva si apoi clik pe "visa and immigration".

Răspuns utilizator avertizat
| kosmynutza4you a răspuns:

Iti trebuie asa:1. certificat de nastere copie si original,
2. buletinul copie si original,
3. certificat de casatorie copie si original
daca ai mai fost maritata.