| Copocean_Cosmin_1994 a întrebat:

Vin și eu cu o întrebare, poate cineva s-a lovit.
Tatăl meu a luat o amendă de la ISCTR, pe care a platit-o.
Între timp, la primărie cei de acolo nu vor să recunoască plata, incercand sa îl oblige sa plătească din nou.
Aveți vreo idee?
Mulțumesc

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a platit amenda are actul cu care a platit-o si trebuie sa-l prezinte la primarie ca sa dovedeasca plata.

| Copocean_Cosmin_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Are chitanță, ordin de plată de la banca cum a plătit. Idioți de la primărie spun că trebuia plătit la ei.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Copocean_Cosmin_1994):

Atunci nu mai trebuie sa plateasca.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Copocean_Cosmin_1994):

Ăia de la primarie ar trebui sa verifice la banca unde a fost facuta plata si banca sa le trimită lor (primariei) online dovada ca tatal tau a platit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din ce motiv nu vor sa recunoasca plata? Are tatal tau chitanța care dovedeste ca a plătit? Un motiv este pentru care cei de la primărie îl obliga sa plăteasca din nou, era o sumă mare?

| Copocean_Cosmin_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are chitanță, ordin de plata, tot. Suma era de 2000 de lei