| Tau_Alintatu_1994 a întrebat:

Buna ziua,
Vreau sa aflu si eu un raspuns legal.
Am vandut un costum pe olx, erau specificate detaliile, înălțimea si cate kg aveam, ba mai mult am trimis si poze suplimentare, i.a ajuns coletul si imi spune ca nu.i vine si sa fac retur ca si cum as fi obligat, i.am zis ca eu nu sunt magazin si ma tot amenință că ma da în judecată, poate să-mi facă ceva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai procedat asa este corect, nu esti obligat sa reprimesti costumul si sa restitui pretul.
Nu rezolva nimic daca te da in judecata, dimpotriva, va cheltui in plus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce răspuns legal. L-a plătit? Să te dea în judecată. O să îl coste de 10 ori valoarea costumului. Sau să ți-l restituie întâi iar tu îi restitui banii. Sau, sau.

| Holiday a răspuns:

Nu te poate da in judecata ca "nu-i vine costumul", daca l-ai prezentat corect.

| inhalingbag a răspuns:

Poate sa facă retur(adică sa își primească banii inapoi), dar nu poate să te deie in judecată
cheers!