| MereuDedicatFortei a întrebat:

Buna ziua zilele astea mam luat la harta cu un coleg si 2 colege sau dus la direstor ulterio acesta mi-a zis ca imi va face referat la scoala si la politie in ce consta acest referat si ar mai fi o problema eu am de dat examenu auto proba practica dupa paste va afecta cu ceva acest examen?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru scoala, acel "referat" este o propunere de sanctionare a faptei savarsite(de violenta fizica si/sau verbala).
Pentru politie, acel 'referat" se numeste plangere. Directorul, nefiind persoana care a suferit o agresiune nu poate face acea plangere--- plangerea o poate face doar cel care a suferit o vatamare in urma comiterii unei fapte incriminate de legea penala de catre o alta persoana.