| StrongHeart a întrebat:

Ca sa obtin cazierul trebuie sa fiu in orasul in care am domiciliul sau nu neaparat?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cea mai simplă şi uzitată variantă este solicitarea certificatului de cazier judiciar în ţară. Nu trebuie să vă prezentaţi neapărat la sediul poliţiei aflată în judeţul de domiciliu, ci trebuie doar să aveţi, alături de cererea tip pe care o completaţi pe loc, un act de identitate, care poate fi cartea de identitate, buletinul, paşaportul, cartea de identitate provizorie, cartea de rezidenţă ori permisul de şedere aflat în termen de valabilitate. Certificatul de cazier se eliberează pe loc sau în termen de cel mult trei zile.

https://www.viata-libera.ro/......r-judiciar

6 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Nu uita să ceri adeverința că nu ești agresor sexual. Tot de la poliție

| StrongHeart explică (pentru TheGentleman):

Wtf laughing)

| StrongHeart explică (pentru TheGentleman):

Pai nu mai bine le zic ca nu sunt din Vaslui si gata tam-tamul
?

| TheGentleman a răspuns (pentru StrongHeart):

Mai bine era dacă puneau baza aia de date la dispoziția angajatorului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, il poti lua de la orice sectie de politie care are ghiseu de cazier judiciar.