| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

In cazul unui certificat deteriorat,pentru a-mi face altul nou, trebuie facut in locul unde te-ai nascut sau il poti face in orasul in care ai domiciliul?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unde locuiesti nu unde te-ai nascut.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Mergi in orasul in care locuiesti, la Evidenta starii civile/nasteri din cadrul Primariei. Duci certificatul deteriorat si faci o cerere. Ei se vor ocupa de trimiterea certificatului spre preschimbare, la locul nasterii. Cind va sosi cel nou, ei te vor anunta si vei merge sa il ridici.

| Marinela2307 a răspuns:

Trebuie facut la primaria orasului in care esti nascut. Altfel, nu cred ca se poate happy