| bradysandro a întrebat:

La angajare mi se cere si cazierul. cum il obtin? trebuie sa platesc ceva?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cazierul judiciar se ridica la comisaria de politie din judetul unde locuiesti, nu uita de timbru 2 sau 3 costa cativa bani si o cerere tip. Se gasesc la un chiosc langa comisarie.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, normal că ti se cere si cazierul.
Ca să il obti eu zic să oferi o spagă!
Pa!
Bafta

| mgtow a răspuns (pentru OnuOnulică):

Ce spaga ma 10 lei taxa apoi cativa bani pentru 3 timbre si o cerere tip.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru OnuOnulică):

Pacat ca ai fost declarat Camionul Zilei, cum sa ofere spaga ma?
Acum se elibereaza certificat de cazier judiciar pe loc, dar pentru mai multe informatii intra aici
http://is.politiaromana.ro/ipj_iasi/Servicii_on_line/cazier/introducere.php

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Cazierul il obtii de la sectia de politie de care apartii.Trebuie o cerere tip pe care o au ei, taxa la trezorerie de 12 lei si un timbru fiscal de 5 lei parca.Succes!

| SorinBvB a răspuns:

Depinde ce pile ai