| LarisaStanciuu a întrebat:

Ca să pleci în Anglia şi Germania, îţi trebuie paşaport?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu-ti trebuie nici pasaport si nici viza. Doar buletinul.

15 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu.E de ajuns buletinul.

| alexandrualind a răspuns:

Din 2015 nu mai trebuie decat buletinul.Doar daca ai mai putin de 14 ani.

| RAY a răspuns (pentru alexandrualind):

Dupa 2007 ma nu 2015 aberezi

| RAY a răspuns (pentru alexandrualind):

Ai voie sa mergi orunde vrei tu in spatiul ue doar cu buletinul indiferent cu avionul, masina, pe jos singura tara care te controleaza e Ungaria atat restul nu ca nu exista vame in ue

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, conteaza acum cu ce pleci, nu stiu daca s-a schimbat ceva in decursul anilor, cu avionul iti trebuie cu masina din cate stiu din experiente mai vechi nu.
Sa ai o zi placuta!

| suntserios a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Ce conteaza cu ce te duci? e tara din UE, circuli cu cartea de identitate, fie ca treci granita cu trenul, masina, avionul

| BeardedSamurai a răspuns (pentru suntserios):

Daca e minora? Nici nu a precizat

| LarisaStanciuu explică (pentru BeardedSamurai):

Nu sunt minora ma rolling on the floor

| JohannesZu a răspuns:

Îți trebuie şi viză! Dacă eşti minoră te cred chit că sunt total convins că ai auzit de spațiul schengen, dacă eşti majoră trist! Din poză nu pari blondă...

| suntserios a răspuns (pentru JohannesZu):

Si ce treaba are spatiun schengen cu intrebarea ei?

| JohannesZu a răspuns (pentru suntserios):

La iesirea din tara o sa ii trebuiasca cartea de identitate find o tara UE dar non-schengen, dupa intra in spatiul schengen si o treaca dintr-o tara in alta fara nici macar sa incetineasca masina!

| suntserios a răspuns (pentru JohannesZu):

Asa, da nu are relevanta contextul schengen in intrebarea ei... ai formulat raspunsul ala de te ai scarpinat cu mana stanga pe sub piciorul drept la ceafa ca sa zic asa

| JohannesZu a răspuns (pentru suntserios):

Bine ma ne-a caisa cum zici tu!

| LarisaStanciuu explică (pentru JohannesZu):

Sunt majoră.
Tu mă faci proastă?