| Humanist a întrebat:

Cam ce competente , aptitudini , studii etc. trebuie sa ai pentru a te afilia la un partid politic ? Si care sunt responsabilitatile si obligatile pe care le are un membru de partid ?
Va multumesc !

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| justitiarul a răspuns:

Daca esti un om integru,cu principii, care nu face compromisuri,nu ai ce cauta in politica actuala ce se practica in Romania,pentru ca risti sa te imbolnavesti,sa fii exclus,sa ti se insceneze diverse chestii,intr-un cuvant sa fii facut praf.
In viziunea mea,politica romaneasca,seamana cu un ring in care sunt lasati sa lupte diverse rase de caini,deasupra capului lor fiind atarnat un iepure sau un ciolan.
Calitatile politicianului roman:hot si mincinos daca le ai, cu restul te descurci.
Cat despre studii, nu conteaza deloc(doar am fost condusi de un cizmar ani buni). Daca ai insa o facultate particulara esti extrem de apt!