| roby223 a întrebat:

Care a fost prima tara care nu a vrut ca România să fie în spațiul Schengen și de ce?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Olanda.
„În presă s-a vehiculat de mult timp, că una dintre principalele cauze ar fi reprezentată de temerile olandeze privind redirecţionarea unei părţi a traficului de mărfuri dinspre portul olandez Rotterdam către portul românesc Constanţa, amplasat mult mai bine geografic pentru a prelua mărfuri venite din Asia către Europa."

5 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Pesedeul e de vină, că a pus portul la Constanţa, Că dacă îl puneau în Vaslui rămâneau chinezi cu containerele goale.

| RAY a răspuns (pentru gogu220):

Corect laughing laughing

| roby223 explică (pentru gogu220):

Mama lor de Psd-ist

| Demidol a răspuns:

Parca Olanda.

| MelissaAcalovschi13 a răspuns:

Austria 2022