| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi sansele ca politia sa ma gaseasca pe mine, persoana fizica, daca m-am prefacut in mediul online ca apartin de sex opus, folosind o alta identitate, pentru a obtine niste bani?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai savarsit in fractiunea de inselaciune si, daca persoanele inselate fac plangere penala, poti fi descoperit destul de usor, urmarit penal si posibil condamnat pentru aceasta infractiune.

| Simpatic a răspuns:

Ce face lumea pentru bani, sper ca a meritat vorbim de cateva sute de mii de euro nu?
Ca altele sunt mai destepte isi vand corpul si fac bani si nici nu e considerata infractiune ceea ce fac.
Tu stai cu frica in san, asta este mai bine de vindeai happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa IP sanse mari daca iis bat capul si daca ai comis infractiuni

| sierra1 a răspuns:

"sansele ca politia sa ma gaseasca..."

mari: obținerea de foloase in mod ilicit, Falsul privind identitatea - vezi ce zice codul penal!

| mihai69 a răspuns:

Foarte mari. De fapt, e chiar sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai comis vreo infractiune, sunt destul de mari sansele

| Sekim a răspuns:

Pai ținând cont că nu ai folosit vps, daca ai comis o infracțiune și acel om te denunță politia te afla ușor. Log urile rămân mult timp daca nu mereu, îți ia ip ul, te localizează, afla cine ești și vin băieții de la SIAS.

Răspuns utilizator avertizat
| mdc98 a răspuns:

Dupa IP.