| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că a fost cel mai bun președinte și prim-ministru al României de la Revoluție și până în prezent?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Președinte? Niciunul.
Premier? Stolo. A fost singurul care știa ce face; și a și făcut.

| Vântulalb a răspuns (pentru mihai69):

Da, stia ce face. Dar a rezistat atat de putin!
Ca nu a vrut sa se bage in mocirla aia de politica si sa faca cum voiau partidele politice.

27 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Președinte? Avem putini de ales. Probabil Iohannis în primii 2 ani de mandat.

Premier Ion C Brătianu de departe. După revoluție, vrem nu vrem să recunoaștem... Năstase

suntserios
| suntserios a răspuns:

E gata ghiozdanul pe maine Dorinele?

| relian a răspuns:

Nici unu, nu poti sa spui despre tilhari, care e mai bun laughing pentru ca un tilhar, un hot nu poate sa fie si rau si bun in acelasi timp.

Hot sau tilhar este ceva rau, asa ca arata pe ala care nu-i si vedem, ne dam cu parerea cum a fost.

| gabicoo a răspuns:

Sorin Câmpeanu! A fost premier timp de o săptămână în 2015 după demisia Victor Ponta!
hee hee

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Iar ca președinte Pupăză G. Grigoraș de la Trăsniții - zilnic la Prima TV!

| Vântulalb a răspuns (pentru gabicoo):

Intr-o saptamana nu putea sa arate ce poate face. Si apropo, daca era bun, de ce nu a rezistat mai mult?

| gabicoo a răspuns (pentru Vântulalb):

Păi nu este și nu a fost bun de nimic! Iar că ministru al educației a fost o catastrofă!
Nu ai remarcat Emoji-ul din postarea meahee hee
Sau ai fi preferat laughing

| gabicoo a răspuns:

Bine ai revenit Dorinele! Îmi era dor de prostiile tale!
laughing

| gabicoo a răspuns:

Pop = cataclism, Abramburica = calamitate!

Legile educației vor fi luate de la zero! Așa susține Ligia Deca! Încă nu a făcut ceva ca să o pot înjura!
Sunt cu ochii pe ea, iar când va calca pe bec am să o faultez!

| gabicoo a răspuns:

Cel mai bun ministru al învățământului de după revoluție a fost Andrei Marga! Funeriu și Câmpeanu au fost cei mai slabi! Singurul merit al lui Funeriu a fost introducerea camerelor de supraveghere video la examene!

| mi25 a răspuns:

Atatea idiotenii a facut si a spus Funeriu, incat ma mir ca mai sunt si oameni care-l sustin. Dar cine nu se pricepe spune ce a "studiat".

| Vântulalb a răspuns:

Cel mai bun dintre toti cei slabi?
Greu de ales.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E Foarte greu să avem un preșetinte bun deoarece Sistemul, Constituția și legile Romaniei nu permite dezvoltarea unui șirul neîntrerupt de cateva generații de Romani patrioți și dornici de luptă politică. A căror structură inteligentă să fie îndreptată pe dezvoltarea economică și ridicarea nivelului de trai a Romanului de rand.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt problema romanului nu e patriotismul, ci puturosenia, lipsa de educatie, nesimtirea, hotia...iar romanul "de rand" e in top cu toate astea.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Cu tot respectul dar trebuie să te contrazic.
Romanii nu sunt puturoși, ba dimpotrivă. Am cunoscut Romani care muncesc pe nimic toată și tot merg la muncă.
Cat despre lipsa educației nicvi nu incape vorbă. Romanii iși imping copii să termine facultăți și să ia bacuri mai mult ca orice țară mega dezvoltată. Ca apoi săracii să lucreze prin țări străine în orice altceva decat acel profil terminat in Romania.
Dacă vrei să cunoști nesimțirea intruchipată. iți recomand să mergi in Israel, ai să vezi cum oamenii se bagă in fața ta la rand și nici măcar nu se scuze, Si asta nu odată sau de două ori. TOT TIMPUL.
In Romania n-am întalnit așa ceva!
Singurl lucru adevărat și pe cale de dispariție este Hoția. Este moștenirea culturală a vechiului Regim Comunist, Din fericire e pe cale de dispariție.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Romanii iși imping copii să termine facultăți și să ia bacuri mai mult ca orice țară mega dezvoltată."

De fapt avem cel mai mic procent de persoane cu studii superioare din UE, de exemplu. Nu mai vorbim de faptul ca sistemul de invatamant romanesc e invechit si total neperformant.

"Romanii nu sunt puturoși, ba dimpotrivă. Am cunoscut Romani care muncesc pe nimic toată și tot merg la muncă."

Faptul ca muncesti pe bani putini nu te face harnic, ci imbecil.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Să înțeleg că orice om căștigă mai puțin decăt Elon Masc este un Imbecil?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Intelegi exact cat (nu) te duce mintea, din cate observ.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Mama mea a lucrat și a căștigat de 450 de ori mai puțin decăt căștig eu acum. A crescut 6 copii și incă trăiește și se bucură de nepoți.
Vrei să spui că este ceea ce-ai descis tu mai sus?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| 94Lucifer94 a răspuns:

N-a fost nici unul care să reprezinte interesele poporului român. Singurul care a ridicat țara asta a fost Nicolae Ceaușescu. Nu a fost nici el cel mai bun, dar a luptat pentru independența României, iar după ce și-a achitat toate datoriile externe și probabil ar fi fost mai bine pentru românul de rând, a fost dată lovitura de stat, cu ajutorul străinilor care au urmărit preluarea bogățiilor dar și a industriei. Ăsta a fost și scopul, să ajungem slugile străinilor, mână de muncă pentru țările dezvoltate

| suntserios a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Vezi că ai in typo ai vrut să scrii probabil

*"a luptat pentru izolarea României" dar ai scris din greșeală independenta

| Holiday a răspuns (pentru 94Lucifer94):

"Singurul care a ridicat țara asta a fost Nicolae Ceaușescu. "

De fapt cu greu se poate gasi in istoria Romaniei o mizerie mai mare decat Ceausescu. In `89, cand l-a luat naiba, Romania era cu 30-40 de ani in urma fata de orice tara civilizata. Despre care industrie vorbesti? Aia care producea prost si scump si care nu putea rezista nici jumatate de an pe o piata concuretiala?! De fapt romanii nu sunt slugile strainilor, ci slugile propriei puturosenii, lipsei de educatie, nesimtirii si hotiei. In diverse combinatii. Tu nu faci exceptie, atata timp cat il consideri pe Ceausescu un lider chiar si acceptabil.

| just4ubr2015 a răspuns:

Cel mai slab iohanis si balbaitu de stolo

| Scorillo a răspuns:

Chiorul e imparat in tara orbilor.
Nu se face remarcat nici unul. Nu cred ca merita cineva sa fie mentionat in vreo carte de istorie decat la "asa nu"

Răspuns utilizator avertizat