| oprescudorin11 a întrebat:

Credeti ca in conjunctura mondiala, in situatia tarii noastre are vreo importanta cine 'ne conduce'(presedinte, prim ministru, etc.)?

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Nu, atata timp cat ei pot controla și dezechilibra țara asta transformând-o intr-o piață de desfacere si colonie.

| oprescudorin11 explică (pentru Cronki):

Daca ar 'transforma-o" inca ar fi bine! Mie insa mi se pare ca parca sunt legati de maini, de picioare si la minte.Pana acum mi-au dovedit (poate gresesc ) ca procedeaza nu in spiritul poporului pe care-l conduc ci ca se uita mereu sa faca asa incat sa zambeasca, sa-i vada multumiti pe CEILALTI.
In rest, ce mi-ai zis, asa constat si eu cu amaraciune draga Cronki.
Ma sperie gandul ca rusii reactioneaza, mi-e greu sa le gasesc vreo vina, desi nu-i iubesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Oricum toti sunt o apa si un pamant.