| Andrəi a întrebat:

Care este cel mai mic și cel mai mare cartier din orașul vostru? Cel mai periculos și cel mai civilizat?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu conteaza in ce oras stau sau cum se numesc cartierele.Dar cert e ca peste tot e nasol si se intampla ceva.
Este un cartier mare unde se zice ca e si cel mai periculos.E un cartier ok doar ca sunt rromi periculosi.
Al doilea cartier periculos e asta in care stau eu la ai mei.Dar eu m-am obisnuit nu zice nimeni nici fate in colo catre mine.Si aici e un cartier normal,cu oameni de toate categoriile sociale.
Dar pe la periferii e jale,la ambele iesiri din oras e dezastru doar gunoaie, blocuri devastate, rromi ce cauta prin gunoaie.
Curand am luat o chirie in centru ca m-am gandit ca e mai liniste dar nu e asa.O strada mai jos de mine se fura de prin buzunare si a fost recent o crima, la ceva bloc de langa mine s-au tras ceva focuri de arma, iar pe o alta strada mai jos e plin de din astea ce vand droguri, tigari.

| Catrice a răspuns:

Oraș prea mic pentru atâtea cartiere rolling on the floor
Sunt destule străzi periculoase, unde umbla cei de genul care te întreabă 'dai un eu sau te bat'.

| Plato a răspuns:

Bună Ziua (asa-i zice) sună si e destul de primitor. happy
Mănăștur si Someșeni... mai bine nu. laughing Acolo e pleava.
E vorba de Cluj-Napoca.

| Andrəi explică (pentru Plato):

Eu știu ca în Constanta sunt o mulțime de rromi/băieții de cartier și În palas, Medeea, piața chiliei și eu dacă as sta în Constanta as prefera Tomis nord

| Darkmagic a răspuns:

Brentwood - Pacific este clar, cel mai mare, cred ca are peste 100 de km patrati, cel mai mic (sau printre cele mai mici) fiind Westlake sau Central City, nu stiu foarte exact care.
In Romania (Bucuresti) am locuit in cartierul Tineretului, cel mai mic si mai mic, (avea si mai are, cred), doar cateva stradute, un bulevard cu trei sau patru statii de autobuz, si un parc, mai mare decat cartierul in sine. big grin
(cine locuieste in Bucuresti, poate sa-mi confirme daca mai este asa sau nu).
Imi place chestia aia cu "Cel mai periculos", sunt curios daca oricare dintre "cele mai ale naibii de periculoase cartiere" din orasele romanesti, se poate masura in ceea ce priveste pericolele, cu Crenshaw.
Pariu ca NU. happy

Nu stiu ce ai cu Constanta, dar eu il iubesc, imi pare un super-oras, poate si pentru ca aveti acolo...Marea.

| Thecurious a răspuns:

Cea mai civilizata zona a orasului e Pietonalul, nu stiu daca poate fi considerat cartier.
Cartierul in care locuiesc este cunoscul si dub numele de "zona rosie ", aici intamplandu-se cele mai multe infractiuni.

| wpetterssone a răspuns:

Cartierul din centru este cel mai mic, dar cel mai populat. Cel mai mare, cred că se află în sud, fiind de fapt mai multe localități adunate, sub conducerea orașului. În general, aici, toate orașele sunt civilizate, deși există perturbații frecvente în unele zone.