| imihaistoian a întrebat:

Care sunt considerate dovezi în instanţa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt considerate dovezi tot ceea ce dovedesc sau infirma actiunea dintr-un proces, acestea pot fi proba cu martori, probe tehnice (audio si video) si expertize.
De asemenea proba este si marturisirea paratului/inculpatului.

| ReddY25 a răspuns:

Filmări,înregistrări,poze, cred ca și martori

| mi25 a răspuns:

Toti au uitat de principalele probe folosite: proba cu documentele, inscrisuri.

| nukeyly a răspuns:

Filmarile daca is facute de pe o camera video de firma si firma are contract cu alta firma de paza si interventie, daca nu parca nu sunt considerate oficiale, din cate stiu si mi se pare o idiotenie, un video e un video.

Inregistrarile sunt ok doar cu mandat de urmarire sau asa ceva, sau te anunta esti integistrat contiunuarea convorbirii reprezinta acceptul dvs.

Pozele sigur au si ele un status anume in care sunt valabile.

Martorii sa fie credibili nu betivi non stop, nu psiho sau cersetori trasi prin canal dar in costum sac de rafie praf.