| r2d2 a întrebat:

Care sunt efectele discriminarii (rromilor din Franta) in plan social?

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu sunt discriminati ci alungati iar pe capul romanilor. Se cunosc efectele : la noi vor duce aceeasi viata cu aceleasi obiceiuri, vor cheltui cei 300 de euro si se vor intoarce iar sa colinde Europa. Nu cred ca vor fi efecte vizibile in urma acestor expulzari. Doar ca in Franta vor fi si mai ingraditi in a circula liber si a se stabili iar in caravane la periferia oraselor!

| hominid dreak a răspuns:

Daca asta e tama la sociologie sa v-o bagati in..., sunt altii in Romania mai amarati decat tiganii care au palate si masini de lux, nu-si platesc impozitele si sunt aratati ca victime.Sunt copii fara parinti, sunt batrani abandonati prin azile, sunt bolnavi care mor cu zile in spitale...Arata-i foanfei de profesoare astfel de teme.

| totem a răspuns:

laughing faci temele, fata? astia raspund pe alaturea cu drumul. spune-le clar, sa stie ce vocabular sa foloseasca, altfel, adio tema, adio 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar e ultima problemă pe care mi-o pun.Am ajuns sa ne întrebam de ce ţiganii care fură, cerşesc şi înjură sunt discriminaţi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt ma discriminati.sant adusi inapoi sa ne spalam noi pe capu ei.esti discriminat cand ti se taie toate posibilitatile, dar ti se cere la fel de mult ca celorlalti. dar ei au acelesi drepturi ca si noi. dar nu vor sa aiba obligatii fata de societate niciunde.

| r2d2 explică:

1. Nu are nicio legatura cu ce am intrebat.
2. Este o intrebare din tema la sociologiewinking