| Narfundo a întrebat:

Ai un mentor,un invatator, un om ce te motiveaza pe plan social?!

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Sunt antisocial si sociopat.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pot sa spun ca am avut modele de viata.Am admirat femei care aveau un mod de viata deosebit de celelalte.Ele ieseau in evidenta prin cuvintele lor, prin bunatatea si modul in care se raportau la cei din jur.Era o femeie care a lucrat la radio,,Micul Samaritean,,Imi placea sa o ascult era plina de intelepciune, de Cuvantul lui Dumnezeu, intotdeauna disponibila si usor abordabila, plina de fericire si bucurie.M-am apropiat mai mult de ea, si am vazut ca secretul ei era ascultarea si increderea in Cuvantul lui Dumnezeu. Apoi au urmat mai multi ani de studiu biblic in care am invatat sa ma incred in Cuvantul lui Dumnezeu, sa Il aplic in viata mea si sa ma bucur de fagaduintele Sale.El nu m-a dezonorat niciodata!

| William a răspuns:

Nu.

| Narfundo explică:

Sinceritatea lui mi-a deschis sufletul.Cred ca asta e un inceput bun.In ironie, in durere, in ras, observ ca oamenii sunt deschisi si spre adevar.

| SmexyBoy a răspuns:

Domnul este acela, El este Cel mai Bun(^_^), Amin Aleluia.

| VineSoarele a răspuns:

Marian vanghelie si Gigi Becali

| valentinemernic a răspuns:

Pot spune ca am avut, dar acum nu mai am.Prefer sa fac totul singur.Nu am nevoie de motivarea altora, de cuvintele si faptele altora din care sa ma inspir, ma descurg si singur, facand-o destul de bine.
Atat de puternic ma simt incat am impresia ca ma aflu la un nivel superior fata de altii.Ma simt foarte sigur pe mine, ma simt capabil sa fac orice(gen: Pot muta muntii din loc).
Am avut candva devoie de motivare, de sprijin sufletesc si nu l-am primit.De atunci am realizat ca trebuie sa fac totul singur si ca la carte.

| Narfundo explică (pentru valentinemernic):

Te simti puternic, simti ca te descurci, te simti sigur pe tine, dar se pare ca te simti singur.