| Nonameagain a întrebat:

Intre un apartament foarte bun, decomandat, spatios, in zona buna dar la marginea orasului si un apartament mai mic, in plus nedecomandat, dar in centrul orasului, ce ati alege?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal apartamentul mai mare dar depinde si de alti factori: pret, apropierea de locul de munca, de o scoala (daca ai copii), mijloace de transport, magazine, etc.

| Nonameagain explică (pentru Ioandelasal):

Pretul e mai ieftin la cel mai mare. Centrul e extrem de scump desi nu e confortabil. Mijloace de transport in apropiere ca si magazine, banci, scoli, piata. Unele, chiar mai aproape decit in centru. Si eu il vreau pe cel mare, dar familia...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nonameagain):

Atunci lamureste-ti familia ca apartamentul mai mare este mai convenabil.

| Nonameagain explică (pentru Ioandelasal):

Incerc. Dar mamele soacre...

| Adry05 a răspuns:

Depinde cat de mare e orasul. Cred ca prima varianta si m-as baza fie pe mijloacele de transport fie pe vehicolul personal.

| Nonameagain explică (pentru Adry05):

Intins ca suprafata, mediu spre mare, cu 100.000 locuitori. Mijloace de transport in apropiere ca si magazine, banci, scoli, piata. Si eu vreau prima varianta. Familia insa...

| o1cristina a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta, dar au fost decomandate amandoua. Si am ales spatiu mai putin, dar mai in centru. Pana acum nu imi pare rau deloc. Pana la urma, periferia poate sa te deprime, iar centrul poate sa iti dea o perspectiva mai pozitiva.

| Nonameagain explică (pentru o1cristina):

Nu e o periferie obisnuita. E un cartier foarte bun, ca in centru. Doar ca... nu e centru.

| o1cristina a răspuns:

Avantajul in centru mai e si faptul ca intotdeauna preturile vor ramane mai mari daca vei vrea sa te muti vreodata. Asa ca, daca cladirea e ok si nu pare sa fie probleme de rezistenta...

| Nonameagain explică (pentru o1cristina):

Nu sint probleme de rezistenta la nici unul. Dar cel din centru, cum am spus, e mic, nedecomandat. Deja s-a vindut cel care imi placea.

| o1cristina a răspuns (pentru Nonameagain):

Imi pare rau...