| anonim_4396 a întrebat:

Cat dureaza sa mi se elibereze cazierul?

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In aceiasi zi daca esti din localitatea respectiva, pe loc la urgenta contra unei taxe, si in 3 zile daca nu esti din localitatea respectiva.Cunosc acest lucru deoarece a avut nevoie de cazier fiul meu luna trecuta.

| utzuman2006 a răspuns:

Daca esti din aceeasi localitate unde depui cererea ti se elibereaza in cursul aceleiasi zi... daca esi din alt judet poate dura si pana la 30 de zile, dar poti face cerere la urgenta ( cu achitarea unei taxe suplimentare ) caz in care ti se va elibera in max 3 zile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pe loc, dacă ești născut în localitatea de domiciliu (la urgență), sau dacă ești născut în altă localitate între 7-10 zile lucrătoare.
Pentru mai multe informații: Legea numărul 290/2004 privind cazierul judiciar.
Pa, pa.