| pwplacinemerita a întrebat:

Cat este taxa de timbru pentru repunere pe rol a unui dosar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa judiciara de timbru pentru repunerea pe rol, atunci cand judecata a fost suspendata din vina partilor, este de 50% din taxa platita pentru cauza respectiva, indiferent de faza in care se afla dosarul(judecata de fond, apel, recurs ori o cale extraordinara de atac). Numai bine!

1 răspuns:
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Nu stiu eu, mama stie ca e avocat, nu poti sa pui un proces pe rol asa aiurea, iti trebuie un avocat, acum depinde si de cauza