| rominas a întrebat:

Cat este valabil dosarul la scoala de soferi? adica cat timp pot da examenul daca nu iau din prima?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examenele le poti sustine in termen de 1 an de la terminarea scolii de conducere. Dupa aceea, daca nu le-ai promovat, va trebui sa repeti scoala de conducere.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

12 luni de cand ai terminat ultima ora de conducere. In acest timp ai dreptul sa dai examenele de sala si de traseu pana cand vei obtine permisul de conducere.

| Rain_Simi_1972 a răspuns:

Un an de zile