| LanguageMaster a întrebat:

Cât timp durează eliberarea extrasului de carte funciară?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eliberarea extrasului CF se face in 2 zile de la depunerea cererii iar in regim de urgenta in aceeasi zi, bineinteles daca se depune cererea in orele diminetii.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Deci în regim de urgență trebuie depus dimineața pentru a ridica în aceeaşi zi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, de regula asa este, la CF se primesc cereri pana pe la orele 12.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Programul lor de lucru este valabil atât pentru notari cât şi pentru oamenii de rând?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

In principiu asa este, acum depinde si cum se intelege notarul cu cei de acolo.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, de la o zi pana la o saptamana.

| LanguageMaster explică (pentru Bula):

O zi în regim de urgență?

| Bula a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, de azi pana maine.