| Fowls a întrebat:

Cat timp trebuie sa treaca (derja au trecut 3 luni) pentru a ajunge o hotarare judecatoreasca emisa de curtea de apel bucuresti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Normal trebuia sa fie comunicata, daca au trecut trei luni de la pronuntare, dar se mai intampla sa intarzie cu redactarea ei, depinde de incarcarea judecatorilor care au pronuntat-o. Mai rar se intampla ca grefiera sa uite sa comunice hotararea. Intereseaza-te la arhiva Curtii de Apel, daca nu poti in persoana da un telefon, spune-le numarul dosarului si intreaba-i daca hotararea a fost redactata si comunicata. Succes!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În maxim 30 de zile dar acum au intrat în vacanță și poate întârzia până în septembrie. Mergi la arhivă și cere acolo detalii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate cauta si pe net, pe site-ul Curtii de Apel. tot asa cu nr dosarului.Eu am gasit cand am cautat asa ceva.