| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :*, dau funda si vott. ce acte ii sunt necesare unui copil de 13 ani sa plece cu avionul, neinsotit de adul in alta tara?(in cazul verisoarei mele in Spania). plss help:X:X

Răspuns Câştigător
| Biiiiiia a răspuns:

@SunshineLove si MariaSimota :
Daca nu sunteti informate/informati mai bine nu raspundeti.
Si eu am plecat in Spania singura,minora fiind, nici macar buletin nu aveam.
Iti trebuie o procura din partea parintilor ca isi dau acordul sa pleci singur/a [de la notar, cred]si pasaportul.
De fapt nu te duci singur/a, te duci cu o stwardesa[cum spune si bambinatoxic], dar, de cele mai multe ori stwardesele nu stau langa tine in avion.Se asigura ca ai urcat in avion si ca te-ai asezat unde trebuie[minorul nu sta langa geam! Asa le-a spus stwardesa unor tipe care erau langa mine laughing]. Cand ajungi in Spania nu vei cobora odata cu ceilalti pasageri,tu vei cobori cu pilotul,co-pilotul si stwardesele si nu te vei duce in aeroport cu acel autocar care duce pasagerii de pe pista, in aeroport, ci vei merge cu o masina impreuna cu stwardesa.
Sper ca nu te-am plictisit laughing.
Am vrut doar sa te informez.
Zbor placut!:*

3 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Nu ai cum.Iti trebuie automat un insotitor peste 18 ani.Si acest lucru se poate cu procura.Si cred ca si cu acordul parintilor.

| SunshineLove a răspuns:

Daca esti minor si nu esti insotit de un adult poti sa ai orice fel de acte, ca nu te lasa sa pleci. imi pare rau sad

Răspuns utilizator avertizat